Trenerzy

Igor Łęgowski

Obszar specjalizacji:

Lean Six Sigma: szkolenia i certyfikacje Green Belt i Black Belt, konsultacje z prowadzonych projektów; oddzielne szkolenia z narzędzi Lean Six Sigma optymalizujące procesy (5S, SMED, FMEA, SPC, DOE, VSM, MSA i tym podobne). Szkolił m.in. dla: Przemysł papierniczy: Arctic Paper Kostrzyn, International Paper Kwidzyn; Przemysł motoryzacyjny: Magneti Marelli Bielsko Biała, TI Automotive Bielsko Biała, Firestone Wolsztyn, SAPA Łódź; Finanse: EuroBank, Wrocław, RBS Warszawa, Ministerstwo Finansów departament IT Warszawa; Przemysł elektroniczny: Huber&Suhner Tczew, Philips Consumer Electronics, Philips Lighting; Przemysł spożywczy: Cudbury Brzeg, Mars Sochaczew, Imperial Tabaco Łódź; Przemysł farmaceutyczny: Vetoquinol Biowet Gorzów Wielkopolski; Logistyka: Poczta Polska Warszawa, Inpost Kraków, Coty Distribution Centre Bielsko Biała;

Doświadczenie zawodowe:

Pracując w ciągu ostatnich 17 lat w wielu międzynarodowych organizacjach zdobył dodatkową wiedzę i umiejętności z obszaru zarządzania projektami i poprawy procesów. Zawsze był odpowiedzialny i skupiony na optymalizacji procesów produkcyjnych i biznesowych. 5 lat w branży elektronicznej pracował w Philips Consumer Electronics na stanowisku inżyniera przemysłowego i lidera projektów. Optymalizował i usprawniał procesy ręcznego montażu, wdrażał elementy Lean- 5S i organizował zespoły poprawy jakości na produkcji – Mini Company. Organizował przepływy materiałów wdrażając JIT i optymalizował procesy przenosząc ich część do podwykonawców. Był trenerem wewnętrznym z narzędzi poprawy jakości i eliminowania głównych przyczyn problemów na produkcji. Ponad 4 lata na stanowiskach kierowniczych w firmach branży motoryzacyjnej, finansowej i logistycznej.

Doświadczenie w świadczeniu tego typu usług:

Trenował i prowadził grupę 15 Green Beltów, którzy prowadzili liczne projekty dla wewnętrznych klientów. Prowadził projekty transferu procesów z zagranicznych lokalizacji do Polski.
3 lata w branży chemicznej I metalurgicznej w SGL Carbon Group na stanowisku Lean Six Sigma Black Belt. Był odpowiedzialny za własne projekty w tym 2 prowadzone w Niemczech.
Od 2007 prowadzi własna działalność szkoleniową.

Wykształcenie:

Ukończył dwa kierunki na Politechnice Gdańskiej: robotykę na wydziale mechanicznym i europejski tytuł magistra inżyniera z inżynierii ekologicznej. Absolwent studiów MBA na Wyższej Szkole Biznesu – National-Louis University w Nowym Sączu.

Dyplom i uprawnienia